среда, 20. октомври 2021. Вести денес: 77
Во живо

Изјава на Мицкоски по средба со пазарџиите

home Фудбал

Меси: Се подготвував да останам во Барселона, мислев дека недостасуваше само мојот потпис во договорот

Меси: Се подготвував да останам во Барселона, мислев дека недостасуваше само мојот потпис во договорот
FILE - In this Aug. 13, 2020 file photo, Barcelona's Lionel Messi waves as he arrives at the team hotel in Lisbon, Portugal. Lionel Messi has told Barcelona he wants to leave the club after nearly two decades with the Spanish giants. The club has confirmed that the Argentina great has sent a note expressing his desire to leave. The announcement comes 11 days after Barcelona's humiliating 8-2 loss to Bayern Munich in the Champions League quarterfinals, one of the worst in the player's career and in the club's history.(AP Photo/Manu Fernandez, File)

Напаѓачот на ПСЖ, Лионел Меси изјави дека немал намера да ја напушти Барселона ова лето.

По Купот на Америка, се вратив во Барселона и почнав да се подготвувам за сезоната. Требаше да потпишам договор со Барселона и веднаш да започнам со тренинзи.

Мислев дека се е веќе решено и дека недостасуваше само мојот потпис на новиот договор. Она што се случи потоа ги скрши моите планови, изјави Меси за „Франс фудбал“.

Меси ја напушти Барселона во јули 2021 година поради истекот на неговиот договор.

Триесет и четиригодишниот Аргентинец се пресели во Пари Сен-Жермен каде што сезонава постигна еден гол на пет натпревари.

Локални избори 2021