среда, 22. јуни 2022. Вести денес: 145
АКТУЕЛНО

Падна владата во Бугарија, Кирил Петков повеќе не е премиер

home Фудбал

Меси се огласи откако Мбапе го продолжи договорот со ПСЖ

Меси се огласи откако Мбапе го продолжи договорот со ПСЖ

Лионел Меси е задоволен поради тоа што што Килијан Мбапе го продолжи договорот со Пари Сен-Жермен.

Како што објави „Marca“, Аргентинецот е благодарен што престанал да биде главен предмет на медиумското внимание.

Лионел исто така верува дека со Мбапе во составот, ПСЖ ќе има поголеми шанси да ја освои Лигата на шампионите следната сезона.

Дваесет и тригодишниот француски фудбалер беше најдобар стрелец и асистент во минатата сезона во Лига 1. На 35 натпревари Мбапе постигна 28 голови и 17 асистенции. (МИА)

Коронавирус