недела, 31. мај 2020. Вести денес: 13
Актуелна тема

Од минута во минута за ситуацијата со коронавирусот во Македонија и светот

home Фудбал

Меси сакал да ја напушти Барса и ја откри причината

Меси сакал да ја напушти Барса и ја откри причината

Лионел Меси, призна дека пред три години сакал да ја напушти Барса, поради проблеми со даночните власти.

-Во тоа време, со целата оваа мешаница со даночните власти, сакав да заминам, не за да ја напуштам Барса, туку да излезам од Шпанија. Чувствував дека ме третираат неправедно. Сепак, никогаш не добив официјална понуда затоа што сите тие знаат дека сакам да играм за Барселона, рече Ла Пулга во интервјуто за РАЦ1.

Денес тој веќе размислува да ја прекине кариерата на „Камп Ноу“.

-Особено заради начинот на кој се чувствувам во овој клуб и како се чувствува семејството во овој град, рече Меси.

Коронавирус