петок, 30. октомври 2020. Вести денес: 0
home Фудбал

Меси повикан во репрезентацијата за претстојните квалификации за СП 2022 година

Меси повикан во репрезентацијата за претстојните квалификации за СП 2022 година

Репрезентацијата на Аргентина го објави составот за претстојните квалификации за СП 2022 година.

На 8 октомври Аргентинците гостуваат во Еквадор, а на 13 октомври играат на гости со Боливија.

Во тимот на „гаучосите“ повикан е и капитенот на Барселона, Лионел Меси.

Да потсетиме, Меси беше суспендиран од меѓународни натпревари на три месеци затоа што го критикуваше КОНМЕБОЛ по натпреварот против Чиле за 3. место во Купот на Америка-2019 и оттогаш не влезе на теренот во репрезентативниот дрес.

Коронавирус