среда, 20. јануари 2021. Вести денес: 12
home Фудбал

Меси постигна гол и испрати порака кон небото: „Диего, ова е за тебе…“ (ВИДЕО)

Меси постигна гол и испрати порака кон небото: „Диего, ова е за тебе…“ (ВИДЕО)

Барселона убедливо славеше со 4-0 против Осасуна во Ла Лига, а последниот погодок беше дело на Лионел Меси.

Аргентинецот веднаш по голот погледна кон небото посветувајќи го голот за легендата на светскиот фудбал, Диего Армандо Марадона.

„Диего, ова е за тебе“ – испрати порака Лионел Меси, уште еднаш потсетувајќи се на својот голем учител и пријател.

Коронавирус