среда, 7. декември 2022. Вести денес: 13
home Фудбал

Меси останува во Барса – Потпишува договор до 2023 година

Меси останува во Барса – Потпишува договор до 2023 година

Лионел Меси ќе остане верен на Барселона и ќе потпише договор со траење до 2023 година, пренесува еден од најупатените новинари кога се во прашање фудбалските трансфери во Европа, Фабрицио Романо.

Меси во следните неколку дена ќе стави потпис на новиот договор со кој ќе се обврзе со каталонскиот клуб до летото 2023 година.

По ланската „сапуница“ и најавувањето за негово заминување, со промената на раководството во клубот Меси на крајот одлучи да остане во својата најголема љубов.

Qatar 2022