четврток, 19. мај 2022. Вести денес: 184
home Фудбал

Меси нема да биде повикан во репрезентацијата на Аргентина за претстојните натпревари

Меси нема да биде повикан во репрезентацијата на Аргентина за претстојните натпревари

Фудбалерот на Пари Сен-Жермен, Лионел Меси ќе ги пропушти следните натпревари на репрезентацијата на Аргентина. Тој нема да биде повикан во националниот тим против Чиле и Колумбија во квалификациите за Светското првенство во 2022 година, објави „TyC Sports“.

Фудбалерот неодамна заболе од коронавирус и сè уште не е во оптимална состојба. По договор со стручниот штаб тој ќе добие одмор.

Репрезентацијата на Аргентина веќе го има обезбедено пласманот на Светското првенство годинава ќе се игра во Катар.

Коронавирус