четврток, 20. јануари 2022. Вести денес: 0
home Фудбал

Меси не доби дозвола од клупскиот лекар за настап против Интер

Меси не доби дозвола од клупскиот лекар за настап против Интер

Најдобриот фудбалер на Барселона, Лионел Меси, иако не доби лекарска дозвола, ќе биде во составот за средбата против Интер во Милано.

Аргентинецот изминатите две недели ги пропушти натпреварите на својот тим поради повреда на раката, но се врати на тренинг и тренерот Ернесто Валверде го вклучи во експедицијата за Милано.

Има шанси Меси да истрча на теренот на „Џузепе Меаца“ но веројатно ќе биде не клупата на резервни играчи.

Барселона без Меси ги победи сите четири натпревари, вклучувајќи го и триумфот против Интер (2:0) на „Камп Ноу“.

Натпреварот меѓу Интер и Барселона се игра утре со почеток во 21 часот.

МИА

Коронавирус