понеделник, 6. февруари 2023. Вести денес: 55
home Фудбал

Меси најтрофеен играч на Барселона

Меси најтрофеен играч на Барселона

Првата ѕвезда на Барселона, Лионел Меси синоќа за прв пат подигна трофеј како капитен на тимот во триумфот на Каталонците над Севиља во шпанскиот Супер куп.

Барселона победи со 2:1, на дуелот одигран на неутрален терен во Мароко.

За Меси ова беше 33.трофеј со Барселона со што го престигна легендарниот Андрес Иниеста на првото место на вечната листа.