четврток, 1. октомври 2020. Вести денес: 149
home Фудбал

Меси: Ќе ни биде многу тешко да ја анулираме предноста на Севиља

Меси: Ќе ни биде многу тешко да ја анулираме предноста на Севиља

Капитенот на Барселона, Лионел Меси рече дека ќе биде многу тешко за тимот да ја надополни негативата во однос на Севиља во реваншот од четвртфиналето на шпанскиот куп против Севиља.

Каталонците го загубија првиот натпревар со резултат со 2:0.

-Ќе биде тешко да се игра по 0:2 против одличната Севиља. Тие се многу добри во контра нападите. Ќе ни треба поддршка од навивачите, изјави Меси.

Реваншот е закажан за утревечер (21:30 часот) на теренот на Барселона.

Коронавирус