петок, 15. октомври 2021. Вести денес: 165
Во живо

Митинг на ВМРО-ДПМНЕ во Лозово

home Фудбал

Меси ќе биде подготвен за дуелот со Реал

Меси ќе биде подготвен за дуелот со Реал

Најдобриот фудбалер на Барселона, Лионел Меси, ќе може да учествува во полуфиналето на шпанскиот куп против Реал Мадрид. Првиот дуел од пресметката на лутите ривали ќе се одржи на 6 февруари.

Според „АС“ повредата на 31-годишниот Аргентинец здобиена на средбата со Валенсија од 22. рунда во Примера против “Валенсија” (2:2) не е сериозна.

Меси нема да биде подложени на медицински испитувања, туку ќе почне да тренира со останатите од тимот како и обично.

Меси оваа сезона одигра 27 натпревари за Барселона, постигна 29 гола и оствари 12 асистенции.

Коронавирус