недела, 5. декември 2021. Вести денес: 69
home Фудбал

Меси и Роналдо се минато: Фудбалот добива нов крал на анкетите

Меси и Роналдо се минато: Фудбалот добива нов крал на анкетите

Голема неправда му беше направена минатата сезона на Роберт Левандовски што не ја доби „Златната топка“, каде реално беше прв фаворит.

Манифестацијата на „Франс Фудбал“ не се оддржа поради пандемијата, бидејки токму во тој период, вирусот беше најпрогресивен.

Оваа сезона ќе се одржи и веќе има изразени кандидати.

Жоржињо, Карим Бензема, Лео Меси, Кристијано Роналдо, Килиан Мбапе, Роберт Левандовски и Мохамед Салах се едни од имињата кои се наметнуваат најсериозно на анкетите за нов освојувач на „Златната топка“.

Салах според повеќето е најдобар кандидат за таа престижна награда, а води и на сите релевантни анкети кои се спроведуваа овој период.

Коронавирус