четврток, 28. октомври 2021. Вести денес: 213
home Фудбал

Меси ги израдува навивачите и раководството на Барса

Меси ги израдува навивачите и раководството на Барса

Големата sвезда на Барселона, Лионел Меси ги израдува навивачите и управувањето на клубот, откако ќе биде подготвен за следниот натпревар на тимот.

Каталонците го пречекуваат Бетис на „Камп Ноу“ в недела, а Аргентинецот е 100% оздравен по повредата на мускулот.

Неговото закрепнување е добра вест поради повредата на друга sвезда во нападот Луис Суарез и неубедливите игри на Усман Дебеле и Антоан Гризман на првата средба во првенството – пораз 0-1 од Атлетик (Билбао) во петокот. (МИА)

Локални избори 2021