сабота, 27. ноември 2021. Вести денес: 65
home Фудбал

Меси бил изедначен со Роналдо само 24 часа, а Португалецот повторно постави нов рекорд

Меси бил изедначен со Роналдо само 24 часа, а Португалецот повторно постави нов рекорд

Кристијано Роналдо е човек создаден за поставување рекорди, а синоќа постави нов само 24 часа откако не бил осамен на врвот во една интересна статистичка категорија.

Роналдо пред третото коло во Лигата на шампионите бил осамен на врвот кога станува збор за бројот на екипи во кои постигнувал погодоци во Лигата на шампионите-37.

Но, Лионел Меси се запишал во листата на стрелци против Лајпциг и се издначи со Поругалецот.

Сепак, само 24 часа подоцна, Роналдо повторно се одвои од Меси со погодокот против Аталанта, 38-ми во Лигата на шампионите.

Коронавирус