четврток, 8. декември 2022. Вести денес: 103
home Фудбал

Мексиканците носат картонска слика на навивач што доби забрана од сопругата да оди на Мундијалот

Мексиканците носат картонска слика на навивач што доби забрана од сопругата да оди на Мундијалот

Меѓу навивачите на мексиканската фудбалска репрезентација присутни на Мундијалот во Русија се најде и фотографија во природна големина на навивач залепена на картонска кутија. Се работи за Хавиер кој доби забрана од дома да патува на СП.

На сината маица на картонот Хавиер пишува: „Мојата сопруга не ме пушти мене“.

Мексико на стартот на Мундијалот ја победи Германија со 1:0, а пријателите на Хавиер му ветиле дека картонот со неговиот лик ќе го носат со себе и на следните натпревари.

Qatar 2022