сабота, 4. февруари 2023. Вести денес: 0
home Фудбал

Мега дерби во Лигата на шампиони: Јувентус во Мадрид, Јунајтед на ПСЖ, Ливерпул со Баерн

Мега дерби во Лигата на шампиони: Јувентус во Мадрид, Јунајтед на ПСЖ, Ливерпул со Баерн

Денеска се извлекуваа двојките кои ќе ги одмерат силите во осминафиналето на најелитното клупско фудбалско натпреварување во светот, „Лигата на шампиони“.

Во продолжение сите извлечени двојки:

Шалке 04 – Манчестер Сити

Атлетико Мадрид – Јувентус

Манчестер Јунајтед – ПСЖ

Тотенхем – Борусија Дортмунд

Лион – Барселона

Рома – Порто

Ајакс – Реал Мадрид

Ливерпул – Баерн Минхен