среда, 23. јуни 2021. Вести денес: 65
home Фудбал

Мечот Реал Сосиедад – Манчестер Јунајтед под знак прашалник

Мечот Реал Сосиедад – Манчестер Јунајтед под знак прашалник

Мечот од 1/16-финалето на Лига Европа помеѓу Реал Сосиедад и Манчестер Јунајтед нема да се одигра во Шпанија

Причина за тоа е одлуката на надлежните органи на оваа земја да се забрани влез на авиони кои доаѓаат од Велика Британија.

Поради новиот вид на коронавирус кој се појави на Островот, многу земји забранија влез на британски државјани.

Наскоро се очекува да се отвори прашањето и околу начинот на организација на останатите дуели во кои настапуваат англиски претставници.

ЕУРО 2020

Македонија