среда, 26. јануари 2022. Вести денес: 26
АКТУЕЛНО

Активни над 20.800 случаи на коронавирус

home Фудбал

Мбапе соопшти каде ќе игра следната сезона

Мбапе соопшти каде ќе игра следната сезона

Францускиот супер талент, Килијан Мбапе изјави дека нема да го менува тимот ова лето.

– Останувам во ПСЖ. Јас ќе продолжам по својот пат. Едвај сум на почетокот на мојата кариера, изјави напаѓачот на „принцовите“ за „Радио Марка“.

Офанзивниот фудбалер (19) е поврзан со Реал Мадрид, особено по трансферот на Кристијано Роналдо.

– За да победуваш, мора да веруваш. Да имаш вештини не е доволно. Верата е над сѐ, рече Мбапе по вчерашниот триумф на Мундијалот 2018 што се одржа во Русија.

Коронавирус