среда, 21. април 2021. Вести денес: 165
home Фудбал

Мбапе со ново „намигнување“ кон Реал Мадрид

Мбапе со ново „намигнување“ кон Реал Мадрид

Медиумите во Шпанија, како и навивачите ја следат секоја акција на Килијан Мбапе и дали е врзана за Реал Мадрид.

Не е тајна дека францускиот репрезентативец е многу посакуван од раководството на „Бернабеу“, а и тој не е рамнодушен кон клубот.

Во саботата, Мбапе направи уште едно „намигнување“ кон Реал Мадрид,

Ѕвездата на ПСЖ ги „лајкна“ фотографиите на Карим Бензема, Серхио Рамос и Виничиус по дуелот со Атлетико (Мадрид) на кој славеа „кралевите“ по победничкиот гол на Бензема.

Коронавирус