четврток, 9. јули 2020. Вести денес: 46
МЕГА БОМБА

ВИДЕО: Тежок меѓународен блам на Заев, лажеа дека спречиле хибриден напад, а Заев пред пранкери го напаѓа Макрон, затвора аеродром, ќе населува мигранти

home Фудбал

Мбапе сака да го освои Европското првенство и Лигата на шампиони

Мбапе сака да го освои Европското првенство и Лигата на шампиони

Фудбалерот на Пари Сен-Жермен, Килјан Мбапе кажа кои трофеи ги посакува.

– Следната сезона ќе го имаме Европското првенство, се стремиме да победиме таму. Мојата цел е да го освојам Европското првенство со француската репрезентација и да станам дел од тимот на Пари Сен-Жермен кој би можел да ја освои Лигата на шампионите. Тоа би било нешто посебно, изјави Мбапе.

Французинот веќе го ими освоено трофејот на Светското првенство. Тој во 2018 година во Русија со „триколорите“ стигна до трофејот на Мундијалот.

Парламентарни избори 2020