сабота, 23. септември 2023. Вести денес: 42
home Фудбал

Мбапе призна дека преговарал со Реал

Мбапе призна дека преговарал со Реал

Најталентираниот млад фудбалер на Монако, Килијан Мбапе призна дека преговарал со Реал Мадрид во текот на летото.

Францускиот репрезентативец е на позајмица во ПСЖ. Тој минатата сезона со Монако ја освои шампионската титула во француската Лига 1. На крајот од ова сезона ПСЖ ќе го откупи неговиот договор за 180 милиони евра.

– Вистина е дека имав разговори со луѓе од Реал, но тоа е минато, како за мене така и за нив, изјави Мабапе за шпанска Марка.

Од почетокот на тековната сезона, 19-годишниот напаѓач играше на 21 натпревар и постигнал 12 голови