недела, 1. октомври 2023. Вести денес: 46
Во живо

Втора годишна конференција на Унија на ветерани на ВМРО-ДПМНЕ во Струмица

home Фудбал

Мбапе го однесе ПСЖ на завршницата од националниот куп

Мбапе го однесе ПСЖ на завршницата од националниот куп

Пари Сен Жермен ќе игра во финалето на фудбалскиот Куп на Франција, а најзаслужен за тоа е Килијан Мбапе кој постиган два гола синоќа во триумфот над Каен со 3:1.

Со оглед на тоа што противник во финалето на ПСЖ ќе му биде нисколигашот Ле Ербје, „светците“ на овој дуел ќе влезат како голем фаворит.

ПСЖ веќе ја обезбеди шампионската титула во Лига 1, па освојување и на куп трофејот ќе значи „дупла круна“ за тимот предбводен од Унаи Емери.

(Миа)