петок, 15. јануари 2021. Вести денес: 192
home Фудбал

Маурицио Сари е нов тренер на Јувентус

Маурицио Сари е нов тренер на Јувентус

Актуелниот тренер на Челзи Маурицио Сари од следната сезона го презема Јувентус.

Италијанските медиуми објавија дека Сари и Јувентус се договориле за плата од седум милиони евра, не наведувајќи дали во тој износ се вклучени и бонусите.

Договорот ќе биде потпишан откако Сари ќе се ослободи од договорот со лондонскиот клуб, а поради почит кон неговиот сегашен клуб, Италијанецот не сакаше да се објави информацијата до среда, кога се игра финалето на Лига Европа во Баку, меѓу Челзи и Арсенал.

Коронавирус