сабота, 14. декември 2019. Вести денес: 18
Во живо

ВО ЖИВО: Прес-конференција на потпретседателот на ВМРО-ДПМНЕ Александар Николоски

home Фудбал

Матијас Де Лихт влезе на медицински прегледи, навивачите во транс

Матијас Де Лихт влезе на медицински прегледи, навивачите во транс

Матијас Де Лихт е на медицински прегледи во Торино откако вчера со приватен авион пристигна во Италија на потпис со шампионот во калчото.

Рекорден е трансферот за еден дефанзивец во Европа која има само 19 години и изнесува неверојатни 75 милиони евра.

Де Лихт ги мина лекарските прегледи  во еуфорична атмосфера пред ноколку стиотина навивачи на „старата дама“.