понеделник, 6. декември 2021. Вести денес: 38
home Фудбал

Маскерано го изедначи рекордот на Занети по бројот на натпревари во репрезентацијата

Маскерано го изедначи рекордот на Занети по бројот на натпревари во репрезентацијата

Хавиер Маскерано го повтори рекордот на Хавиер Занети по бројот на натпревари одиграни за аргентинскиот национален фудбалски тим.

Маскерано ноќеска настапи на пријателскиот натпревар против Хаити (4:0) што за него беше вкупно 143-ти во дресот на „гаучосите“.

Дебито за Аргентина, Маскерано го имаше во 2003 година.

Од активните играчи најблиску до ова остварување е Лионел Меси кој против Хаити го запиша својот 124-ти натпревар за националниот тим.

Коронавирус