четврток, 28. октомври 2021. Вести денес: 61
home Фудбал

Мартинез воздржан по најавите дека ќе го замени Куман во Барселона

Мартинез воздржан по најавите дека ќе го замени Куман во Барселона

Селекторот на Белгија, Роберто Мартинез одговори на гласините дека наскоро може да ја предводи Барселона на местото на Роналд Куман.

– Се разбира, гласините отсекогаш биле и ќе бидат во фудбалот, ова е нормално. Кога, на пример, губите три натпревари по ред, веднаш се појавуваат шпекулации дека може да ја загубите работата. Засега нема што да кажам, изјави Мартизнез за „Еуроспорт“.

На 22 септември беше објавено дека Барселона во Мартинез гледа замена за Куман и е подготвена за негов ангажман да плати обесштетување на белгиската федерација.

Локални избори 2021