понеделник, 24. јануари 2022. Вести денес: 71
home Фудбал

Мартинез во Интер до 2026

Мартинез во Интер до 2026

Аргентинскиот напаѓач Лаутаро Мартинез потпиша нов договор со екипата на Интер обврзувајќи се на верност кон актуелниот италијански шампион до 2026 година.

– Навистина сум среќен што останувам во овој клуб уште многу години. Се гледаме на стадион, порача Мартинез во видеообраќање на социјалните мрежи.

Мартинез досега настапи на 144 натпревари во дресот на Интер и постигна 54 голови.

Аргентинскиот 24-годишен напаѓач, кој дојде во Интер во 2018 година, сезонава има пет голови на девет натпревари во Серија А.

Коронавирус