понеделник, 25. октомври 2021. Вести денес: 1
home Фудбал

Марсело за трансферот во Јуве: Реал е мојата куќа

Марсело за трансферот во Јуве: Реал е мојата куќа

Бекот на Реал Мадрид, Марсело ги негираше информациите што го поврзуваа со трансфер во Јувентус.

Италијанска „Ла Стампа“ објави дека Марсело ќе потпише за четири години со „Старата дама“ со годишна плата од 12 милиони евра.

Марсело го искористи својот профил на социјалната мрежа Инстаграм за да го демантира весникот.

Бразилецот напиша: „Тука е мојата куќа!“.

Локални избори 2021