вторник, 7. февруари 2023. Вести денес: 111
АКТУЕЛНО

Расте бројот на загинати во Турција и Сирија, спасувачите во трка со времето

home Фудбал

Марсело осуден на четири месеци затвор

Марсело осуден на четири месеци затвор

Левиот бек на Реал Мадрид постигна договор со шпанските власти кои ги истражуваат даночните измами, договор според кој ќе плати казна од 753.625 евра и ќе добие условна казна затвор од четири месеци.

Оштетата договорена после преговорите изнесува 40 проценти од износот за кој се тврди дека тој ја оштетил државата и изнесува 196.367 евра, додека најголемиот дел од сумата оди како казна за делото, а е 490.917 ера.

Предметот на Марсело е најнов од долгата листа предмети против спортистите со кои се занимаваат даночните истражители околу затајувањето данок.