четврток, 29. септември 2022. Вести денес: 151
home Фудбал

Марсело останува во Реал

Марсело останува во Реал

Одбранбениот фудбалер Марсело ќе помине уште една сезона во Реал Мадрид. Бразилецот ја контактираше управата на клубот за да ја разјасни ситуацијата по информациите за можна негова продажба. Триесет и тригодишниот фудбалер добил уверување дека нема за што да се грижи, објави „Марка“.

Реал Мадрид го цени својот заменик-капитен и ја почитува желбата на играчот да го одработи неговиот договор до крајот, кој ќе истече следното лето.

Исто така, на одлуката да се задржи Марсело во тимот влијаеше и мислењето на новиот тренер Карло Анчелоти.

Марсело игра во Реал Мадрид од 2007 година. За тоа време, тој освои 22 трофеи со клубот.

Коронавирус