вторник, 25. јуни 2019. Вести денес: 93
home Фудбал

Марсело останува во Реал до крајот на кариерата

Марсело останува во Реал до крајот на кариерата

Фудбалерот на Реал, Марсело соопшти дека ќе остане во мадридскиот клуб до крајот на кариерата. Претходно повеќе светски медиуми шпекулираа дека 30-годишниот Бразилец може да се пресели во Јувентус каде замина Кристијано Роналдо.

– Слушнав многу глупави работи, наводно ќе сум одел кај Роналдо во Јувентус. Сакам да потенцирам дека ќе останам во Реал до крајот на кариерата, изјави Марсело за италијанските медиуми. Марсело е во Реал Мадрид од 2007 година.

Со тимот од „Сантијаго Бернабеу“ има четири освоени титули во Шпанија и исто толку во Лигата на шампионите. Во тековната сезона, Бразилецот одигра четири натпревари за Реал Мадрид. (МИА)