петок, 29. јули 2022. Вести денес: 0
home Фудбал

Марко Асенсио се сели на Островот

Марко Асенсио се сели на Островот

Шпанските медиуми тврдат дека Манчестер Јунајтед започнал преговори со ѕвездата на Реал Мадрид, Марко Асенсио.

Асенсио не е задоволен од статусот кој го има во тимот, па сериозно размислува да го напушти клубот.

Реал Мадрид исто така е спремен да го продаде, бидејќи на лето Асенсио влегува во последната година од договорот.

Реал кој го проценува офанзивецот на цена меѓу 30 милиони евра, сума која Манчестер Јунајтед е спремен да ја плати, па сега започнал преговори со агентот на фудбалерот.

Проблем е што Шпанецот сака да игра во клуб кој настапува во Лигата на шампиони, но му се допаѓа идејата да се пресели во Премиер лигата.

Коронавирус