понеделник, 17. јануари 2022. Вести денес: 0
home Фудбал

Маријано Дијаз позитивен на коронавирус, го пропушта дуелот со Сити во Лигата на шампиони

Маријано Дијаз позитивен на коронавирус, го пропушта дуелот со Сити во Лигата на шампиони

Фудбалерот на Реал Мадрид, Маријано Дијаз е позитивен за коронавирусот и нема да се натпреварува за тимот во возвратниот натпревар од осминафиналето од Лигата на шампионите против Манчестер Сити, пренесува „Марка“.

Напаѓачот на шпанскиот шампион, наводно, е во изолација откако неговиот тест беше единствениот што беше позитивен за „Ковид-19“.

Неиграњето на Дијаз би можело да значи дека српскиот напаѓач Лука Јовиќ ќе добие шанса од клупата порано, со оглед дека двајцата го „делат“ местото на замена за Карим Бензема.

Дуелот меѓу Сити и Реал е на програмата на 7 август во Манчестер, а англискиот тим има предност од првиот меч од 2: 1.

Коронавирус