вторник, 7. јули 2020. Вести денес: 254
МЕГА БОМБА

Нова аудио бомба: Се гледам со Вице, дадоа зелено светло да му се зaпaли колата, Трајче Заев даде црвен картон да не работи ништо

home Фудбал

Марез: Не е доволно само да одиграте добар натпревар во Сити

Марез: Не е доволно само да одиграте добар натпревар во Сити

Играчот од средниот ред на Манчестер сити, Ријад Марез зборуваше за високото ниво на конкуренција во тимот. Според него, од секој играч се бара максимална посветеност.

– Соблекувалната на врвниот клуб, тоа е друга реалност. Мора да се бориш постојано. Не можете да одморите. Ако не направите нешто извонредно, некој друг ќе го стори тоа, и тој ќе ви го заземе местото на теренот. Секој го знае ова добро. Не е доволно само да имате добар натпревар. Треба постојано да играте на многу високо ниво. Ова е Манчестер сити. Евалуација на перформансите се прави постојано, изјави Марез.

Тој во 2018 години во Сити дојде од Лестер

Парламентарни избори 2020