четврток, 20. јануари 2022. Вести денес: 0
home Фудбал

Мараш Кумбула нов играч на Интер

Мараш Кумбула нов играч на Интер

Мараш Кумбула, еден од најталентираните стопери во Серија А во моментов е нов играч на Интер, пренесуваат италијанските медиуми.

Албанецот ќе остане во Верона до крајот на сезоната, по што ќе се придружи на „нероаѕурите“.

Се очекува за возврат Верона да го добие Ди Марко.

Коронавирус