сабота, 17. април 2021. Вести денес: 16
home Фудбал

Мануел Нојер со провокација на Инстаграм до фановите на ПСЖ по освоената титула! (ФОТО)

Мануел Нојер со провокација на Инстаграм до фановите на ПСЖ по освоената титула! (ФОТО)

Мануел Нојер ги доведе играчите на ПСЖ во очај во текот на натпреварот, а по победата додаде сол на раната.

Нојер е повторно стариот. Германскиот голман беше несовладлив во финалето на Лигата на шампионите, имаше неколку врвни одбрани и можеби е најзаслужен за шестата европска титула на Баерн.

Победата на Баерн беше сигнал дека може да започнат со славење и на улиците на Марсеј, затоа што клубот од градот од Азурниот брег е сè уште единствениот француски победник во Лигата на шампионите.

Објавата на Нојер на Инстаграм особено ги воодушеви навивачите на Марсеј, а тој дефинитивно им додаде сол на раните на sвездите на ПСЖ.

Имено, на фотографијата што ја објави на Инстаграм, Нојер го одбра Веледром , домот на Марсеј и најголемиот ривал на ПСЖ, како локација.

 

View this post on Instagram

 

??? Triple @fcbayern

A post shared by Manuel Neuer (@manuelneuer) on

Поддржувачите на Марсеј тогаш го окупираа профилот на Нојер и му испратија голем број честитки, но и благодарност за потегот што го направи.

Коронавирус