среда, 18. мај 2022. Вести денес: 160
home Фудбал

Манџукиќ пред напуштање на Јувентус

Манџукиќ пред напуштање на Јувентус

Напаѓачот на Јувентус, Марио Манџукиќ, може да го напушти италијанскиот клуб во текот на летото, објави Николо Шира, новинар на „Ла Газета дело спорт“.

Според изворот, 33-годишниот Хрват може да ја продолжи кариерата во германскиот шампионат.

Претходно беше објавено дека Монако е заинтересиран за Манџукиќ, но самиот напаѓач сака да се врати во Баерн и повторно да заигра со сонародникот Иван Перишиќ.

Манџукиќ играше за Баерн настапуваше во периодот 2012 – 2014 година.

Минатата сезона Хрватот на 33 натпревари за Јувентус, постигна 10 гола и забележа седум асистенции.

Коронавирус