недела, 20. септември 2020. Вести денес: 0
home Фудбал

Манчини му го честита на Јувентус освојувањето на Скудетото

Манчини му го честита на Јувентус освојувањето на Скудетото

Селекторот на Италија, Роберто Манчини, преку Инстаграм му честиташе на старо-новиот шампион Јувентус.

-Беше тешка година и тешка сезона. Честитки до Јувентус за титулата, на Наполи за освојувањето на Купот на Италија и на Чиро Имобиле за Златната копачка, напиша Манчини на социјалните мрежи.

Јувентус неодамна ја обезбеди деветата по ред титула шампион на Италија.

Коронавирус