четврток, 21. октомври 2021. Вести денес: 117
home Фудбал

Манчини до навивачите: Свирежите за Донарума чувајте ги за кога ќе играат Милан – ПСЖ

Манчини до навивачите: Свирежите за Донарума чувајте ги за кога ќе играат Милан – ПСЖ

Вчера во Милано се сретнаа Италија и Шпанија во рамките од полуфиналето во Лигата на Нации, на крајот славеа Шпанците. За италијанскиот голман Џанлуиџи Донарума ова беше враќање на местото каде што не е посакуван после трансферот во ПСЖ.

Навивачите кои беа присутни на вчерашниот натпревар од самиот почеток испраќаа свирежи за Донарума. Тие се бесни на него поради одбивањето да го продолжи договорот со Милан и преселбата во ПСЖ.

Селекторот Роберто Манчини после натпреварот порача дека не е добро кога Донарума добива свирежи додека игра за Италија.

„Со свирежите, ниту тој, а ниту ние во репрезентацијатан е сме среќни. Разочарувачко е затоа што тој играше за Италија, не беше ова клупски натпревар. Треба да се делат работите, свирежите нека ги чуваат кога ќе играат Милан и ПСЖ. Репрезентацијата треба да биде над се“, изјави Манчини.

Локални избори 2021