понеделник, 6. февруари 2023. Вести денес: 179
АКТУЕЛНО

Најнов биланс: Во земјотресите во Турција и Сирија загинале повеќе од 3.000 луѓе, најмалку 15.500 повредени

home Фудбал

Манчини бара уште малку трпение за Балотели

Манчини бара уште малку трпение за Балотели

Селекторот на италијанската фудбалска репрезентација Роберто Манчини го поддржа напаѓачот Марио Балотели. Тој беше критикуван по ремито со Полска (1:1) во Лигата на нациите.

– Ова беше првиот официјален натпревар на сезоната. Има многу натпревари пред нас. Можеби Балотели не играше многу добро, но тој ја нема достигнато идеалната форма. Ова им се случува на сите. Ќе ја најдеме посакуваната формула. Имајте малку трпение. Се надевам дека за брзо време ќе се појави репрезентацијата која сакате да ја видете, изјави Манчини.

Италија вечер од 20:45 часот гостува во Лисабон кај Португалија во Групата – 3 од Дивизијата А во Лигата на нации.