понеделник, 3. октомври 2022. Вести денес: 0
home Фудбал

Манчестер сити подготвен да ги обнови договорите со овие два играчи

Манчестер сити подготвен да ги обнови договорите со овие два играчи

Манчестер сити работи на продолжување на договорот со играчите од средниот ред Рахим Стерлинг и Филип Фоден, соопшти „Еуроспорт“.

Според изворот, „граѓаните“ преговараат со двајцата фудбалери. Се известува дека Стерлинг сè уште не е во можност да се договори со клубот за условите на договорот. Фоден е близу до потпишување договор.

Договорот на 31-годишниот Англичанец со Сити е со важност до летото 2023 година. Договорот на 20-годишниот Фоден трае до 2024 година. (МИА)

Коронавирус