вторник, 26. октомври 2021. Вести денес: 192
Во живо

Вонредна пресконференција на ВМРО-ДПМНЕ: Објава на нови шокантни детали од злоупотребата на институциите со цел притисок врз граѓаните да гласаат за СДСМ

home Фудбал

Манчестер Сити му го продолжи договорот на голманот Едерсон

Манчестер Сити му го продолжи договорот на голманот Едерсон

Актуелниот фудбалски шампион на Англија Манчестер Сити потпиша договор со уште еден важен член на екипата и по дефанзивецот Рубен Дијас, договрот е продолжен и со голманот Едерсон.

Едерсон стави потпис на нов договор до 2026 година, а потоа изјави дека му е мило што ќе остане во редовите на актуелниот англиски шампион.

Бразилскиот чувар на мрежата пристигна во Манчестер во 2017 година од екипата на Бенфика.

Локални избори 2021