вторник, 7. декември 2021. Вести денес: 0
home Фудбал

Манчестер Сити ќе му понуди нов договор на Гвардиола

Манчестер Сити ќе му понуди нов договор на Гвардиола

Раководството на премиерлигашот Манчестер Сити подготвува нов договор за менаџерот Пеп Гвардиола. Како што објавија англиските медиуми „граѓаните“ сакаат да го задржат шпанскиот стручњак најмалку до 2020 година.

Тековниот договор на Гвардиола завршува на крајот од сезоната 2018/19.

Под негово водство Манчестер Сити ја обезбеди шампионската титула во Англија на убедлив начин.

Во Лигата на шампионите, Сити одигра одлично во групната фаза, стигна до четвртфиналето каде беше елиминиран од Ливерпул.

Коронавирус