вторник, 22. ноември 2022. Вести денес: 32
home Фудбал

Манчестер Сити ќе ја испита новогодишната забава на Менди

Манчестер Сити ќе ја испита новогодишната забава на Менди

Премиерлигашот Манчестер сити ќе го испита однесувањето на дефанзивецот Бенџамин Менди по извештаите дека бил домаќин на забава за Нова година.

Клубот ќе истражува потенцијално прекршување на прописите за борба против коронавирусите од страна на 26-годишниот Французин.

За потсетување, Манчестер сити има пет фудбалери заразени со коронавирус.

Коронавирус