недела, 20. јуни 2021. Вести денес: 65
home Фудбал

Манчестер сити има намера да го обнови договорот со Стоунс

Манчестер сити има намера да го обнови договорот со Стоунс

Манчестер сити планира продолжување на договорот со дефанзивецот Џон Стоунс, објави „Тајмс“.

Според британскиот весник „граѓаните“ ќе започнат преговори со 26-годишниот Англичанец на крајот на сезоната 2020/21.

Во сезоната 2020/21, Стоунс забележа 20 настапи за Манчестер сити, постигнувајќи три гола. Договорот на актуелниот фудбалер важи до крајот на јуни 2022 година. 

ЕУРО 2020

Македонија