петок, 3. јули 2020. Вести денес: 235
МЕГА БОМБА

Нова аудио бомба: Што мисли Заев за Црвенковски и колку е Заев богат?

home Фудбал

Манчестер јунајтед во првенството прими 54 гола, ова се случува прв пат по 40 години

Манчестер јунајтед во првенството прими 54 гола, ова се случува прв пат по 40 години

Тимот на Манчестер јунајтед ја заврши сезоната во фудбалскиот шампионатот на Англија на шестото место на табелата. „Црвените ѓаволи“примија 54 гола на 38 натпревари. Ова е најлош резултат на тимот во последните 40 години.

На сите 38 натпревари на голот на Јунајтед беше Шпанецот Давид де Геа.

Последен пат толку многу голови МЈ примил во сезоната 1978/79. Тогаш Лигата броеше 22 екипи тимови, па Манчестер одигра четири натпревари повеќе од сегашниот тим, што е уште еден доказ за катастрофалната сезона на избраниците на тренерот Оле Гунар Солскјер.

Парламентарни избори 2020