среда, 28. јули 2021. Вести денес: 155
home Фудбал

Манчестер јунајтед се избори за во полуфиналето во ФА Купот

Манчестер јунајтед се избори за во полуфиналето во ФА Купот

Манчестер јунајтед ќе игра во полуфиналето на ФА Купот, откако вечерва го совлада Норвич со 2:1.

Гостите кои важеа за голем фаворит до триумфот дојдоа со гол во последните минути од второто продолжение.

Резултатот по основните 90 минути беше 1:1, Норвич во 89. минута останаа со фудбалер помалку поради црвениот картон на Клосе, а во 118. минута Хари Мегваер го постигна победничкиот гол за Јунајтед. (МИА)

Коронавирус