недела, 28. мај 2023. Вести денес: 71
home Фудбал

Манчестер Јунајтед сака да го ангажира Годин од Атлетико

Манчестер Јунајтед сака да го ангажира Годин од Атлетико

Манчестер Јунајтед сака да го донесе во своите редови одбранбениот фудбалер на Атлетико Мадрид, Диего Годин, објавија британските медиуми.

Според „Дејли Стар“ англискиот клуб е подготвен да плати 20 милиони фунти за Уругваецот.

32-годишниот Годин оваа сезона играше 15 натпревари за Атлетико и постигна два гола, оствари и една асистенција.

Како краткорочна алтернатива, Јунајтед решение во дефанзивната линија гледа во играчот на Челзи, Гери Кахил, кој може да се пресели на „Олд Трафорд“ во јануари.

МИА