петок, 30. септември 2022. Вести денес: 125
home Фудбал

Манчестер Јунајтед пресече – не го сака Роналдо!

Манчестер Јунајтед пресече – не го сака Роналдо!

Манчестер јунајтед го одби можниот трансфер на напаѓачот на Јувентус, Кристијано Роналдо. Раководството на англискиот клуб сметало дека е несоодветно да се потроши голема сума на 36-годишниот Португалец, објави „Sky Sports“.

Роналдо играше за Манчестер јунајтед од 2003 до 2009 година. Португалецот има постигнато 118 голови и 69 асистенции на 292 натпревари за тимот.

Како дел од Јунајтед, Роналдо ја освои Лигата на шампионите и стана шампион на Англија три пати.

Договорот на играчот со Јувентус важи до летото 2022 година. Напаѓачот е во клубот од Торино од 2018 година, откако си замина од Реал Мадрид за 117 милиони евра.

Коронавирус