петок, 18. ноември 2022. Вести денес: 4
home Фудбал

Манчестер jунајтед преговара за трансфер на Каиседо

Манчестер jунајтед преговара за трансфер на Каиседо

Фудбалерот за врска на Индепендиенте дел Вале, Мојзес Каиседо може да ја продолжи кариерата во Премиер лигата.

Манчестер јунајтед преговара со агентот на 19-годишниот играч, објави новинарот Фабрицио Романо.

Двете страни се блиску до договор за петгодишна соработка. Зделката може да изнесува пет милиони евра.

Каиседо оваа есен забележа четири настапи за Еквадор, на кои постигна еден гол.

Коронавирус